UŻYTE TERMINY I DEFINICJE

1. UŻYTE TERMINY I DEFINICJE

 Aukcja - jest to proces polegający na wystawieniu Przedmiotu na sprzedaż. Zwycięzcą Aukcji jest osoba, która zaproponuje cenę, którą sprzedawca zaakceptuje. W przypadku Aukcji "Kup teraz", Aukcja kończy się, gdy Kupujący potwierdzi chęć zakupu określonej ilości Przedmiotów.

Kolekcjon - portal internetowy umożliwiający prowadzenie Aukcji w trybie on-line. 

Konto - jest to stworzony przez system obsługi Aukcji profil Użytkownika, zawierający jego dane osobowe i kontaktowe.

Kontrahent - osoba fizyczna lub prawna będąca stroną w transakcji.

Kupujący - jest to Użytkownik, który podejmuje działanie, które powoduje, że nabywa on Przedmioty w serwisie Kolekcjon.pl niezależnie od rodzaju Aukcji.

Komentarz - jest pisemną formą opisu przebiegu procesu poaukcyjnego, a w szczególności przesyłki i zgodności dostarczonego Przedmiotu z opisem aukcyjnym.

Opis Aukcji - zawiera opis sprzedawanego Przedmiotu, jak również zasady wysyłki i formy zapłaty.

Proces Poaukcyjny - są to głównie czynności, jakie wykonują obie strony (Kupujący i Sprzedający) po zakończeniu Aukcji. Polega on na wysłaniu Przedmiotu (Sprzedający) i wywiązaniu się z określonej formy zapłaty (Kupujący), a tym samym zrealizowaniu umowy sprzedaży.

Przedmiot – rzecz o znaczeniu i właściwościach kolekcjonerskich wystawiona na sprzedaż.

Sprzedający - jest to Użytkownik, który oferuje do sprzedaży Przedmioty w serwisie Kolekcjon.pl niezależnie od rodzaju Aukcji.

Transakcja – czynność zachodząca między Sprzedającym a Kupującym. Transakcja kończy się umową sprzedaży.

Użytkownik - osoba fizyczna lub prawna posiadająca aktywne konto w systemie aukcyjnym. Użytkownik może być zarówno Kupującym, jak i Sprzedającym. Użytkownikiem może zostać tylko i wyłącznie osoba pełnoletnia lub osoba, która ukończyła 13 rok życia, jeżeli jego rodzice lub opiekunowie prawni wyrażą na to zgodę.

                                                                                                                                                                                                       POWRÓT

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij